instagram

LEOGANG 30.6 – 5. 7. 2017

leogang_2017_1Místo: LEOGANG
Termín: 30. 6. – 5. 7. 2017
Ubytování: Blueberry, www.leogang.cz

CENA
Jednotná cena: 235€
Děti bez nároku na lůžko (2011 a mladší):  80€

CENA ZAHRNUJE:
- ubytování 5 nocí
- společenská místnost
- povlečení, ručníky, závěrečný úklid
- snídaně formou švédských stolů, polévka, večeře, pro děti svačina, pitný režim
- instruktory pro děti

CENA NEZAHRNUJE:
- vstup do soutěsky 2. den
- žádné pojištění, doporučujeme uzavřít připojištění sportovních aktivit
- pobytová taxa (v ceně ubytování máme taxu pro 14 dospělých, kdyby bylo něco navíc, tak zbytek rozúčtujeme)

PROGRAM:
- turistika, cyklistika, hry, brusle, koupání…

leogang_2017_2

1. Den – cyklistika (Trasy se mohou zkrátit, probereme podle možností dětí)

Okruh okolo Leoganger Steinbergeleogang_2017_3

Trasa:

1. družstvo – Leogang-Hochfilzen – St.Ulrich – Waidring-Lofer-Weißbach-Leogang (65km – 423m převýšení)

2. družstvo – Leogang-Hochfilzen – St.Ulrich a zpět (cca 39 km – 359m převýšení)

3. družstvo Leogang-Hochfilzen a zpět (cca 22 km – 184m převýšení)

Nenáročná cyklistická trasa, vedoucí v údolích kolem pohoří Leoganger Steinberge. Zastávka v parku s dřevořezbami zvířátek za Leogangem, horské jezírko v údolí pod Hochfilzenem. Kolem jezera v St.Ulrichu a divokou přírodou kolem Waidringu příjezd do starobylého Loferu se spoustou malých hospůdek , kaváren a cukráren. Zpět kolem Weißbachu a jeho obou soutěsek proti směru toku divoké řeky Saalach.

2. Den – turistika

Soutěska Sigmund-Thun-Klamm (35min autem)leogang_2017_4

Sigmund-Thun-Klamm je krásná soutěska nacházející se necelé 2km od centra Kaprunu směrem na ledovec Kitzsteinhorn . Spadá do oblasti Nationalpark Hohe Tauern. Asi před 14,000 lety, v pozdní době ledové, se v Kaprunském údolí nacházel obrovský ledovec. Poté co ledovec roztál, zanechal po sobě hluboký zářez – nynější Sigmund-Thun-Klamm. Soutěska byla objevena v roce 1893 a pojmenována po guvernérovi Salzburgu, Sigmundu Graf von Thun. V okolí je vyznačená turistická cesta dlouhá 750m. Trasa vede hlavně po dřevěných lávkách, mostech – někdy až ve výšce 50m nad vodou, hliněných pěšinách. Cesta vede podél soutězky až k uměle vytvořenému jezeru Klammsee, které reguluje přítok vody do Sigmund-Thun-Klamm. Zde na Vás čeká krásný pohled na střibřitou vodu jezera a zasněžené vrcholky Vysokých Taur. Trasa není nijak výrazně náročná.

Vstup:
Dospělí: 5,50€Děti (6-15let): 3,90€Rodinné vstupné (2 dospělí a děti do 15ti let): 12,50€

leogang_2017_5leogang_2017_6

Zell am Seeleogang_2017_7
Po cestě zpět zastávka v lázeňském městě Zell am See. Kde bude buď projížďka na bruslích (jestli je budete chtít vézt sebou, to se musíme domluvit) nebo procházka kolem jezera. Večer kondiční příprava.

3. Dencyklistika (Trasy se mohou zkrátit, probereme podle možností dětí)

leogang_2017_81. družstvo – Leogang –Zell am See +okruh kolem Zell am See a zpět (51km – 285m převýšení)

2. družstvo – Leogang – Weißbach – St.Martin a zpět (cca 50 km – 166m převýšení)

3. družstvo – Leogang- Weißbach a zpět (cca 38 km – 166m převýšení)

- Po návratu kondiční příprava, hry.

4. Den – turistika

Tématická túra – The Path of Silence cca 2h, 5km, 437m převýšení

Procházka k jedné z posledních zbývajících obydlených pousteven v Evropě – Einsiedelei v Saalfeldenu. Hlavním bodem této pěší túry je poustevna v Palfenu (je postavena ve skalách pod jeskyní) a idylická horská chata Steinalm ve výšce 1268 m nad mořem, poskytující úchvatný výhled.

leogang_2017_9leogang_2017_10

Po návratu kondiční příprava, hry.

5. Den - turistika

Orlí hnízdo – pěší túra cca 2 hodiny (můžeme změnit, pokud by to pro Vás nebylo zajímavé)

Orlí hnízdo Adolfa Hitlera je jednou z nejvyhledávanějších turistických atrakcí v oblasti Berchtesgaden, jež se nachází necelých 30 km jižním směrem od rakouského Salzburgu. Historie výstavby horské chaty, která leží ve výšce 1834 m.n.m. se datuje k roku 1937, kdy se reichsleiter Martin Bormann nadchl pro myšlenku postavit na vrcholu hory Kehlstein budovu na dovolenou (Kehlstein Teehaus) pro odpolední dýchánky při čaji jako dárek k padesátým narozeninám Adolfa Hitlera. Horu Kehlstein zvolil záměrně, jelikož se na ní nachází jedno z nejlepších míst pro výhledy do celého okolí Berchtesgadenu. Technicky náročný projekt, který v sobě obsahoval výstavbu silnice a rozlehlého parkoviště až pod samotný vrchol hory, vjezdový tunel do útrob skály, výtah pro 12 osob a v neposlední řadě i samotnou budovu se podařilo postavit v neskutečně krátké době. Výstavba technicky ojedinělé 6,5 km dlouhé horské silnice pod samotný vrchol hory byla postavena za pouhých 13 měsíců. Její unikátnost je v tom, že v tak příkrém terénu obsahuje pouze jednu jedinou ostrou zatáčku (vracečka o 180 stupňů) a pouze pět tunelů o celkové délce 277 metrů. Celý úsek silnice o šířce 4 m pak překonává celkem 700 výškových metrů, což jej činí dosti prudkým po celé jeho délce. Stavba 124 metrů dlouhého tunelu uvnitř skály, stejně hluboké výtahové šachty a samotné budovy, která se stavěla zároveň s výstavbou horské silnice, byla dokončena za neuvěřitelný jeden rok. Luxusní výtah s koženými sedačkami pak vyveze pasažéry na vrchol za 41 sekund svižnou rychlostí 3 m/s. Celá tato technicky úchvatná stavba byla uvedena do užívání na podzim roku 1938. V historických německy a anglicky psaných knihách naleznete Orlí hnízdo Adolfa Hitlera pod názvy Kehlsteinhaus, Kehlstein Teehaus nebo Eagle’s Nest.

leogang_2017_11
Počet míst na konkrétní termín je omezen. Rozhodně doporučujeme zabookovat ten váš co nejdříve. Objednávky posílejte e-mailem na info@keiki-ski.cz.